I år tenkte vi at vi skulle legge ut en quiz som folk kan prøve seg på i tiden før jul. Vi foretar en trekning av en Hopen-premie blant alle de som har sendt inn svar, en må ha prøvd å svare, det er ikke nok bare å sende inn en epost. Når du har løst alle oppgavene, send svarene til oss på epost: velferden_hopen@met.
Lykke til!
- Hvor mange sesonger har grunnleggeren av lokalavisa her på Hopen, vært her på Hopen?
- På hvilken side her på bloggen vår finner du Hopen-nissen, unntatt den på denne siden da?
- Hvilken advent TV-serie kan en forbinde med et av fjellene her på Hopen?
- Det siste navngitte stedet på Hopen er Marmadukeskaret. Det ble navngitt i forbindelse med 400-årsjubileet til oppdagelsen av øya i 2013. Fra hvilken by og land kommer ‘oppdageren’ av Hopen?
- Hvor høyt er det høyeste fjellet på Hopen?
- Hvem er toppsjefen for Hopen meteorologiske stasjon?
- Kystvakten har tatt i bruk tre nye skip i samme klasse. Hva er disse skipene kalt opp etter?
- Når ble hjemmesiden til Hopen meteorologiske stasjon opprettet?
- Hva er Hopen spesial?
- Hvilket land tilhørte flyet som styrtet inn i fjellveggen på østsiden av Werenskioldfjellet i september 1978?
- Hvem i den nåværende kongelige familie har besøkt Hopen?
- Siste oppgave – en vrien nøtt. En søsterstasjon ligger på omtrent samme breddegrad, 76 grader nord. Hva heter denne værstasjonen (navnet forteller hvilket land den tilhører)? Du finner ikke navnet på stasjonen på bloggen vår.
Send svarene på oppgavene til velferdenh@met.no
Det ble ved en feiltakelse lagt inn feil epostadresse, så den som står over her nå, er den riktige.
Trekning foretas i romjula og oppfentliggjøres her på hjemmesiden.
Gratulerer med dagen, Bjørn Ove 🥰 Vi håper du har feiret i god stil 👏👏👏 Sannelig har du krydd deg opp dit langt i nord igjen ; du er visst fullstendig bitt av basillen . Vi ønsker deg og alle de andre ei feiende flott julefeiring og ditto nytt år 🎄🎉🎉🎉 juleklemmer fra Randi og Arne 🤗🤗🤗🤗
Hei Randi og Arne.
Tusen takk for hyggelig hilsen. Ja, jeg trives veldig godt her oppe og nyter like så mye når uværet herjer med kraftig vind og store bølger som med blå himme og silkeføre på fjellene her.
God jul og godt nyttår til dere også. Bjørn Ove